Studenci Dzieciom – Mikołajki

14-11-2016

Wszystko zaczęło się w 1987 roku, kiedy studenci – mieszkańcy Osiedla Studenckiego Politechniki Krakowskiej po raz pierwszy przygotowali prezenty mikołajkowe dla dzieci swoich kolegów i koleżanek z Domu Studenckiego nr 1 RUMCAJS. Po kilku latach stało się to już tradycją i Święty Mikołaj z Politechniki Krakowskiej co roku przychodził do najmłodszych mieszkańców akademików PK, a także do dzieci z krakowskich ośrodków opiekuńczo-wychowawczych oraz ośrodków szkolno–wychowawczych.

W tym roku nie może być inaczej! Wolontariuszy akcji będzie można spotkać między 14 listopada, a 5 grudnia na terenie Politechniki Krakowskiej, Uniwersytetu Ekonomicznego oraz Akademii Wychowania Fizycznego, w Parafii Świętego Brata Alberta oraz przed krakowskimi klubami.

Finałowym będzie dzień 6 grudnia, wtedy Święty Mikołaj odwiedzi dzieci i wręczy im wymarzone prezenty, wcześniej opisane w listach.

W ubiegłym roku dzięki ofiarności studentów i pracowników uczelni, mieszkańców Krakowa oraz sponsorów udało się zebrać 51 771,88 zł i była to rekordowa suma w historii tej akcji. Jak co roku liczymy na nowy rekord!

Po więcej informacji zapraszamy na stronę: www.mikolajki.pk.edu.pl

Projekt plakatu wykonała studentka architektury Politechniki krakowskiej Patrycja Wasiak.